ورود کاربر محترم میهمان به پرتال خانه تعاونگران ایران خوش آمدید فارسی  |  English


آگهی

بیانیه خانه تعاونگران درآستانه انتخابات هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران


بسمه تعالی

بیانیه خانه تعاونگران درآستانه انتخابات هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران

برگزاری انتخابات اتاق تعاون ایران در بیستم اسفند ماه سال 1399 و انتخاب هیئت رئیسه برای یک دوره سه ساله ، بارزترین مصداق ایفای نقش خردمندانه و تجلی اراده شرکت ها ، اتحادیه های تعاونی و اتاق های تعاون استانی در تعیین سرنوشت صنفی خویش در سطح ملی است.

بدون شک حضور فعال و اندیشمندانه در این رخداد ضمن آنکه نشان اقتدار تعاونگران است، زمینه پیگیری اجرای قانون و مقررات بخش تعاونی و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور را نیز مهیا خواهد ساخت. در این میان آنچه امروز اتاق تعاون ایران به آن نیازمند است، جست‌وجوی راهکاری علمی است تا این نهاد بتواند در عملکرد و تثبیت جایگاه بخش تعاونی مؤثرتر واقع گردد.

خانه تعاونگران به عنوان یک نهاد غیردولتی، غیرسیاسی و غیر انتفاعی که با هدف سرعت بخشیدن به توسعه بخش تعاونی در کشور فعالیت می کند، ضمن استقبال و تقدیر از حضور یکایک داوطلبان انتخابات هیئت رئیسه، هیات بازرسی و انجمن نظارت بر انتخابات تعاونیها، اتحادیه ها و اتاق های تعاون بخشی از آنچه امروز مورد انتظار عموم تعاونگران از اتاق تعاون ایران می باشد را به شرح زیر اعلام می نماید:

 1. تلاش برای ارتقای جایگاه تعاونگران
 2. ایجاد تحول و رونق در بخش تعاونی
 3. افزایش شتاب اقتصاد تعاون در کشور
 4. داشتن جایگاه درخور توجه در عرصه ملی و بین‌المللي
 5. ایجاد تریبونی برای طرح مطالبات تعاونگران در مجامع کلان کشور
 6. شفاف‌سازی و قانون‌مداری در اداره امور اتاق
 7. پرهیز از ورود به مناسبات سیاسی و جناحی
 8. کمک به بهبود فضای کسب و کار تعاونی
 9. پیگیری اصلاح قانون بخش تعاونی
 10.  کمک به فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه بخش تعاونی درعرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور
 11.  تعامل جدی و استفاده از ظرفیت همه کنشگران دولتی و غیر دولتی بخش تعاونی از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت توسعه بخش تعاونی
 12. کمک به توانمند سازی تعاونیها و راهنمایی آنها در امور فنی، حقوقی، مالی، اداری و بازرگانی

تاکید می نماید نارضایتی تعاونگران از جایگاه نامناسب بخش تعاونی در اقتصاد ملی و همچنین ادعای مخالفین مبنی بر ناکارآمدی تعاونی ها و انتظار برای بهره‌وری و استفاده بهینه و بیشتر از منابع و امکانات موجود و… حضور نمایندگانی آشنا به امور تعاونی ها، دلسوز، وظیفه‌شناس و مدبر را در هیئت رئیسه پارلمان بخش تعاونی حیاتی می‌نماید.

امید است درک هوشمندانه ، عقلانیت ، مسوولیت‌شناسی و خرد متعالی اعضای فهیم و آگاه مجمع نمایندگان اتاق تعاون، یکبار دیگر وفاق و همدلی میان تمامی ارکان بخش تعاونی را در آستانه برپایی انتخابات هیئت رئیسه ، هیات بازرسی و انجمن نظارت بر انتخابات تعاونیها، اتحادیه ها و اتاق های تعاون رقم زند.

خانه تعاونگران از تلاش اعضای محترم هیئت رئیسه فعلی در پیشبرد و تحقق اهداف سازمانی اتاق تعاون ایران قدردانی می نماید و ضمن تأکید مجدد بر ضرورت  تقویت وارتقای جایگاه نهاد ارزشمند اتاق تعاون ، از مجمع نمایندگان اتاق درخواست می نماید انتخابات پیش رو را با حساسیت دنبال کرده و زمینه شکل‌گیری اتاقی مقتدر، کارآمد و پاسخگو را فراهم آورند.

 

خانه تعاونگران ایران

هفدهم اسفند ماه ماه یکهزار و سیصد و نود و نهصفحه اصلیدرباره ماشعب استانی خانه  • بانک اعضا تماس با ما