ورود کاربر محترم میهمان به پرتال خانه تعاونگران ایران خوش آمدید فارسی  |  English


آگهی

اولویت به بخش تعاون باید در نوشتار و گفتار باشد.


«محمد شریعتمداری»وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح ۶۴٣ طرح تعاونی در مجموعه تلاش گفت: مردمی‌سازی اقتصاد دولتی بهتر از خصوصی‌سازی اقتصاد دولتی است و نگاه مردمی‌سازی اقتصاد دولتی با اعتماد به تعاونی‌ها امکان پذیر است. 
وی افزود: اگر تعاونی‌ها یکی از بازوان خصوصی سازی باشند به اهداف خود می‌رسد و سودجویی نخواهیم داشت.
وی اظهار داشت: در همه دوران‌ها و قدرت‌های بزرگ جهانی مشارکت مردم و تعاونی‌ها را شاهد بودیم و همواره بعد از حوادث ناگوار در جهان به موضوع تعاونی‌ها توجه ویژه‌ای شده است.
شریعتمداری ادامه داد: نخستین تعاونی در انگلستان تشکیل شد و در کشور ما نیز نخستین تعاونی در سال ١٣١۴ تاسیس شد؛ در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی شاهد مشارکت مردم برای تامین نیازها در قالب تعاونی بودیم اما از دهه ٧٠ به بعد تعاونی ها افول داشتند.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون ٩٣ هزار تعاونی در ١۴ رشته ثبت شده است و بخش قابل توجهی از صنایع صیادی کشور در تعاونی ها شکل گرفته است. ‌
وی اظهارداشت: توسعه بخش تعاون در اصل ١٠٢ قانون برنامه چهارم توسعه تاکید شده و در ماده ١٢۴ برنامه پنج ساله پنجم توسعه نیز آمده است که ٢۵ درصد فروش اموال دولتی برای تقویت بخش تعاون قرار گیرد اما این امر محقق نشده است و امیدواریم گام‌های موثری در این خصوص برداشته شود.
شریعتمداری بیان کرد: تعاونی ها بارها اعلام کردند که آمادگی دارند کالاهای اساسی که با ارز ۴٢٠٠ تومانی تهیه می شود را با قیمت واحد در اختیار مردم قرار دهند و این امر نشان می‌دهد که تعاونی بستری مناسب برای اقتصاد کشور است و تعاونگران آمادگی آن را دارند. 
وی ادامه داد: امروز  نخستین مرکز نوآوری کشور  افتتاح شد و نشان می‌دهد که تعاونگران می‌توانند در عرصه نوین حضور یابند  و نگاه وزارت کار در زنجیره تولید تا توزیع نوآورانه است و از این طریق می توان قدم‌های موثری در توسعه تعاونی ها برداریم. 
شریعتمداری گفت: یکی از مهمترین رویکرد تعاونی‌ها در اقتصاد کشور نگاه مشارکت‌جویانه و توانمندسازی جوانان، زنان فارغ التحصیل و شکل دادن واحدهای تعاونی در دستور کار ماست. 
وی تاکید کرد: اولویت به بخش تعاون باید در نوشتار و گفتار باشد. 
شریعتمداری تصریح کرد: خصوصی‌سازی بدون توجه به تعاونی‌ها سرنوشت مطلوبی نداشته است اگر تعاونی‌ها یکی از بازوان خصوصی سازی باشد به اهداف خود می رسد و سودجویی نخواهیم داشت و این مستلزم نگاه جدید به تعاونی ها است.


صفحه اصلیدرباره ماشعب استانی خانه  • بانک اعضا تماس با ما